Dzień Kobiet w Artetece WBP w Krakowie

8 marca to dzień w którym świętują wszystkie Kobiety. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj jest to oficjalne święto w wielu krajach, w tym właśnie w Polsce. Ósmego marca kobiety zostają obdarowane przez mężczyzn synów, mężów, kolegów kwiatami oraz innymi drobnymi podarunkami.

Warsztaty DIY Działaj! przyłączyły się do obchodów tego święta. Z tej okazji, przygotowałyśmy różne atrakcje dla kobiet odwiedzających w tym dniu Artetekę WBP w Krakowie.

Od godziny 10.00, tj. od otwarcia agendy można było wziąć udział w konkursie z nagrodami pt. „Kopernik była kobietą”. Bohaterkami konkursu były kobiety w komiksie, muzyce i filmie.  Wystarczyło odpowiedzieć na kilka pytań oraz wykazać się kreatywnością. Pytałyśmy między innymi o Cat Woman, Wonder Woman, Amy Winehouse i Madonnę. Nagrodami był makijaż oraz zabieg pielęgnacji dłoni. Na I piętrze dostępna była także fotościanka zrobiona własnoręcznie przez nas. Na zajęciach kierujemy się tym, aby projekty które wykonujemy były bardzo proste w wykonaniu, a jednocześnie efektowne. Taka też była fotościanka, która cieszyła się zainteresowaniem.

W godzinach popołudniowych na wszystkich chętnych czekały też inne atrakcje. Marta Sobolska (bodyworker – masażystka, instruktor aikido, metody Pilatesa i leniwego pływania kraulem) poprowadziła prelekcję pt. „Uwięziona w powięzi. Czyli jak odzyskać wewnętrzną wolność”. Dowiedziałyśmy się, że powięź to tkanka, która otacza każdy mięsień, kości i organy i tym samym zapewnia podtrzymanie ludzkiemu ciału. Marta opowiadała i pokazywała techniki masażu, które pozwalają na wyeliminowanie uczucia sztywności czy bólu mięśniowego oraz pomagają poprawić i zwiększyć zakres ruchu i mobilność fizyczną naszego ciała. Co za tym idzie czujemy się lepiej.

Od godziny 17.00 czekał na Was też Filip – Personalny Doradca ds. Gier, który opowiadał o grach planszowych. Na specjalnie przygotowanym stanowisku, które mieściło się na drugim piętrze, można było dowiedzieć się czegoś więcej o planszówkach, zagrać w gry, które znajdują się w zbiorach Arteteki WBP w Krakowie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko wizażystki, która doradzała w kwestii dopasowania kosmetyków do typu i potrzeb skóry. Wykonywała też zabiegi pielęgnujące dłonie i mówiła o tym jak o nie dbać na co dzień i wykonywała piękne makijaże dzienne. Dziewczyny chętnie też korzystały z tzw. Perfume Party gdzie można było wybrać zapach idealny spośród kilku różnych grup zapachowych.

Punktem głównym programu było specjalne wydanie zajęć DIY Działaj! Było to spotkanie otwarte, na które mogły przyjść wszystkie zainteresowane osoby, zobaczyć jak wyglądają nasze warsztaty, a także zapisać się na nowy semestr. Tego dnia zajmowałyśmy się transferowaniem druku laserowego na tkaninę. Każda osoba przygotowała własny projekt torby z nadrukiem korzystając ze specjalnych narzędzi graficznych. Po wydrukowaniu grafik przenosiłyśmy wzór na tkaninę za pomocą rozpuszczalnika. Gotową torbę z nadrukiem można było dodatkowo pomalować farbą akrylową zmieszaną z medium do tkanin, albo pokolorować lub dopisać coś specjalnym markerem Sharpie. Na koniec, po całkowitym wyschnięciu materiału warto całość dodatkowo wyprasować gorącym żelazkiem, aby nadruki i inne zdobienia nie zniknęły podczas prania.

Oto efekty naszej pracy:

Jeśli chciałabyś się zapisać na nasze warsztaty – napisz: dzialajwarte@rajska.info

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s