Gra miejska w Krakowie czyli sposób na napisanie (smoczej) legendy

Z okazji 15. obchodów Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, w sobotę, 23 kwietnia 2016 w Artetece w Krakowie wystartowała gra miejska pt. „W poszukiwaniu smoczej legendy”.

9 wspaniałych drużyn spotkało się z różnymi postaciami związanymi z Krakowem: Elektro-rycerzem Lema, hrabiną Eleonorą – wielką nieznaną miłością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ambrożym Grabowskim, Orszulką Kochanowską, Mnichem, Szalonym Entomologiem, a także Smoczycą.

Aby wypełnić zadanie, jakim było zebranie jak największej ilości zaginionych słów nowej legendy w jak najkrótszym czasie, musieli wykonać wiele zadań w różnych częściach Krakowa.

Zmierzyli się z logiczną zagadką robota, któremu brakowało kilku obwodów. Bez nich roboty nie mogłyby się zaangażować w poszukiwanie ukradzionych słów. A wiadomo, bez słów nie byłoby też „Bajek Robotów”.

Orszulka Kochanowska w tęsknocie za ojcem i jego poezją prosiła graczy o napisanie rymowanej fraszki po staropolsku. Hrabina Eleonora koniecznie chciała odnaleźć Zieloną Gęś oraz skumbrie w tomacie. Smoczyca z kolei nieuważnie zgubiła smocze jaja, których odszukaniem musieli zająć się Ci Najodważniejsi Śmiałkowie.

Z kolei Szalony Entomolog w odpowiedzi na Satyrę na bożą krówkę postanowił za wszelką cenę udowodnić K. I. Gałczyńskiemu, że te robaczki to niezwykle pożyteczne zwierzątka. Trzeba było również pomóc Ambrożemu Grabowskiemu w odzyskaniu pamięci przez dopasowanie nazw krakowskich kamienic do ich opisów oraz rycin.

Mnichowi zaś, trzeba było dostarczyć Światło Wiedzy, bądź też Świecę Mądrości, która ukryta była w lochach biblioteki Wojewódzkiej. Aby to zrobić zinterpretować cytaty biblijne oraz w ciemnym lochu odnaleźć szyfr do kufra ze tak upragnionym przez Mnicha skarbem.

Gracze spotkali również zagubionego Węgierskiego Literata, który po swoim wieczorze poetyckim w stolicy małopolski zagubił drogę. Usłużni koledzy wyposażyli go w
garść przysłów polskich, tytułów książek, aby mógł prosić o drogę. Drużyny musiały podzielić się i zagrać w kalambury.

Gra pomieszała czasy współczesne z rzeczywistością opisywaną przez Wielkich Pisarzy i Poetów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu gry oraz rozdania wspaniałych nagród. A już niedługo opublikujemy teksty legend napisanych przez uczestników gry.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s