Noc Bibliotek 2016

4 czerwca nasza biblioteka była wyjątkowo czynna dużo dłużej niż zwykle!
A to wszystko z okazji Nocy Bibliotek.

W nocnej przygodzie w świecie gier można było wziąć udział od godziny 19.00 do 24.00. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i gier: planszowych, literackich i biznesowych.
Sylwia Bednarek autorka bloga inwestujesobie.pl zrobiła wprowadzenie w zagadnienia inwestowania i poprowadziła rozgrywkę w Cashflow, która pokazuja jak inwestować i pozyskiwać aktywa, a także jak zachować się w różnych sytuacjach rynkowych.

Dla zwolenników gier komputerowych dostępna była strefa zorganizowana przez „Dawne Komputery i Gry„. Można było zagrać na takich sprzętach jak Commodore 64, Nintendo 64, a także niemieckich klonach PONGa oraz komputerach PC z XX wieku.
Oprócz tego, w holu ustawione było stanowisko do PlayStation 3, które na co dzień znajduje się u w Artetece.

Atrakcją dla młodszych, (ale nie tylko) były warsztaty malowania figurek zorganizowane przez Klub Fantastyki Krakowskie Smoki.

Super atrakcją, która cieszyła się dużą popularnością był Escape Room, którego opracowaniem zajęli się Jaskier i Świetlik z zespołu Arteteki.

Chcieliśmy zorganizować coś nowego podczas tegorocznej Nocy Bibliotek. Dlatego też wpadliśmy na pomysł zorganizowania Escape Room’u. Escape room – „Pokój na Rajskiej” był dla nas wyzwaniem, gdyż było to nasze pierwsze takie duże przedsięwzięcie. Większość elementów wystroju, które wykorzystaliśmy, pochodzą ze zbiorów Biblioteki np. skrzynię znaleziono w głębokich piwnicach (ciemne i mroczne), skrywających wiele sekretów Biblioteki. Pomysły na zagadki i mechanikę gry pojawiały się stopniowo podczas wspólnych rozmów. Inspiracje czerpaliśmy też z gier typu Escape Room, w jakie można zagrać w sieci. Jednak wiele pomysłów było autorskich i wykorzystanych tylko u nas.

Oprócz tego, można było zobaczyć niesamowity pojedynek na miecze świetlne, oraz postaci znane z Gwiezdnych Wojen i Cantina Projekt. Na różne atrakcje zapraszali przechadzający się cosplayerzy w strojach postaci z gier.

Dodatkowo Czytelnia i Wypożyczalnia Główna były również otwarte do północy.

Zobaczcie krótki filmik i galerię zdjęć:

Filmik zmontowany dzięki Jaskrowi 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s