Bo gier nigdy nie jest za wiele!

To nie Wigilia i urodzin też nie mieliśmy, ale dostaliśmy prezenty. Tak, nie pomyliliście się, jeżeli pomyśleliście o grach. Od dziś czekają na was w Artetece planszówki i karcianki, które aż pachną nowością! Tylko w co zagrać najpierw?

KaitlynMilloy

Może w Kurze Wojny: Zemstę Lisów? 

To kolejne wcielenie znanej już chyba wszystkim Mafii, w której graczy dzieli się na zabójców i praworządnych obywateli. Rozgrywka składa się z fazy nocy, kiedy złoczyńcy zabijają swoją ofiarę oraz fazy dnia, gdy z kolei wszyscy gracze wspólnie oskarżają kogoś o „bycie w mafii” i skazują na śmierć. Gra toczy się aż do momentu, gdy jedna strona wyeliminuje drugą. W walce kurczaków z lisami jest jednak znacznie więcej humoru, szczególnie ze względu na liczne nawiązania do znanych bohaterów kina i nie tylko. Możemy zostać więc Darthem Liserem, Hanem Koko, Doktorem Ko, a nawet Jajkiem towarzyszącym, które wygląda zupełnie jak Companion Cube znany z gry wideo o tytule Portal.

Albo zagrajmy raczej w Nowy Jork 1901.

 

W tej grze ekonomicznej wcielamy się w rolę nowojorskiego dewelopera z początku XX wieku i współzawodniczymy z innymi starając się wybudować wieżowce wyższe i wspanialsze od konkurentów. Poza niewyróżniającymi się kamienicami wznieść możemy również jedne z najsławniejszych wieżowców epoki, jak choćby Woolworth Building, czy Metropolitan Life. Nie jest to jednak proste: działki są ciasne, a my mamy mało robotników. Musimy uwzględnić to w naszych planach.

A może pogramy w 1989: Jesień Narodów?

Gra stworzona przez autorów Zimnej Wojny 1945-1989 bierze na warsztat kolejny okres w historii centralnej Europy – rok 1989, w którym upadł Mur Berliński; w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory; w Rumuni krwawo obalono dyktaturę Ceauşescu; w Czechosłowacji zaś wybuchła Aksamitna Rewolucja. Jako gracze będziecie mogli pokierować ruchami opozycjonistów próbujących doprowadzić do tych wydarzeń, bądź zmiażdżyć wszelki opór w zarodku, na powrót wprowadzając socjalistyczny ład i porządek. Jak potoczy się historia? Zależy to wyłącznie od was.

To tylko część naszych nowości. Znajdziecie je na półkach z grami w Artetece. Śledźcie nasz blog: co piątek w ramach cyklu #GramyWArte! pojawi się w nim kolejna recenzja gry, w którą możecie u nas zagrać. Do zobaczenia!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s