Warsztaty tworzenia sztuki z recyklingu z Dianną Cohen

21 marca, na naszych zajęciach miałyśmy wyjątkowego gościa: Diannę Cohen – artystkę i aktywistkę działającą przeciwko skażeniu środowiska plastikiem.

Dianna jest założycielką organizacji Plastic Pollution Coalition, grupy, której celem jest rozpowszechnianie świadomości o tym problemie. Organizacja przyczynia się do podniesienia świadomości na temat odpadów oceanicznych, z których większość jest nieulegającym biodegradacji tworzywem sztucznym – i codziennych strategii mających na celu zmniejszenie ilości zużywania i wyrzucania plastiku.

Wykorzystuję plastikowe torby, które pocięte i ponownie zszyte stanowią materiał moich prac od dwudziestu lat. Zamieniam je w dwu- i trójwymiarowe dzieła, rzeźby i instalacje. Po ośmiu latach tej pracy część prac zaczęła pękać i rozpadać się na mniejsze kawałki. Pomyślałam: „Wspaniale. Plastik jest efemeryczny jak my.”

Zgłębiając temat zrozumiałam, że to coś złego. Źle, że plastik rozpada się na mniejsze kawałki, bo to wciąż plastik. Okazuje się, że wiele jest go w środowisku morskim. Ostatnio dowiedziałam się o Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci i wirze. Moją pierwszą reakcją – i sądzę, że nie tylko moją – na wieść o tym było: „O Boże! Musimy tam jechać i to posprzątać.”

źródło: https://www.ted.com/talks/dianna_cohen_tough_truths_about_plastic_pollution/transcript?language=pl#t-39000

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych zajęć:

Poniżej możecie również obejrzeć wideo Dianny z konferencji TED w 2010 roku (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski)

Jedna myśl w temacie “Warsztaty tworzenia sztuki z recyklingu z Dianną Cohen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s