Bezpłatne konwersacje – języki (nie aż tak) obce

Podobnie jak w ubiegłych latach, już od października 2017 roku będziemy gościć nowych wolontariuszy EVS. Będą to: Ana Isabel Martinez Garzón z Hiszpanii, Francesco Benedetto z Włoch, Florian Mathe z Francji oraz Sofia Westholt z Niemiec.

„Erasmus+ Młodzież” to uruchomiony przez Unię Europejską program dla młodzieży. Jego celem jest stymulowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego, rozbudzanie poczucia solidarności i tolerancji wśród młodych Europejczyków i angażowanie ich w kształtowanie przyszłości Unii.

Dzięki projektowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy realizując zadania ujęte w projekcie „Meet me in the library” promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece konwersacje w językach włoskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i angielskim.

cytat za: https://rajskabookworms.wordpress.com/about-evs/

Zajęcia odbywają się w różnych oddziałach WBP, w tym także w Artetece. Czasami możecie też spotkać naszych zagranicznych wolontariuszy na stanowiska bibliotekarskich, gdzie zapoznają się z zawodem (prosimy w ich imieniu o wyrozumiałość w początkowych trudnościach językowych!).

Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się w połowie września, a liczba miejsc jest ograniczona, więc nie przegapcie okazji na spotkanie z kulturą europejskich krajów! Zajęcia są bezpłatne, a najważniejszym wymogiem jest posiadanie karty bibliotecznej, którą zawsze możecie łatwo wyrobić w Artetece.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć oraz procesu rekrutacji można znaleźć pod tym adresem lub w zakładce „Konwersacje językowe”.

Bis bald!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s