Ruszyły zapisy na nowy semestr zajęć DIY Działaj!

Zapraszamy na kolejny ekscytujący semestr zajęć w Artetece WBP w Krakowie. DIY Działaj! to warsztaty dla kobiet i dziewczyn, które chciałyby zgłębić tajniki nowych technologii w połączeniu z tradycyjnym rękodziełem.

Nie wiesz co oznacza D.I.Y.? Do It Yourself, czyli swojskie „Zrób to sama” to nie tylko maksyma, ale prawdziwa filozofia działania na miarę naszych czasów. Z nami przekonasz się, że nie musi to oznaczać wielogodzinnego, samotnego ślęczenia nad łapaniem oczek i pilnowaniem słupków, ale także współdziałanie w wynajdywaniu praktycznych rozwiązań i świetny trening kreatywnego myślenia!

Jak to u nas wygląda?

Spotykamy się stałą grupą 2 razy w miesiącu we wtorki, zazwyczaj co dwa tygodnie, od 17-19 w Artetece WBP w Krakowie (nasz adres znajdziesz na dole strony). Warto zapisać się do newslettera (zapisz się!! 🙂), przed każdymi zajęciami wysyłamy do Was maila z informacją co należy ze sobą przynieść na kolejne spotkanie.

Zajęcia DIY Działaj! – tworzymy kalendarze na nowy rok 2016

 

W trakcie poprzednich edycji wspólnie próbowałyśmy kreatywnie przerobić ubrania, ozdobić torebkę, wykonać organizer na biżuterię, zrobić ozdoby świąteczne, stworzyć pyszne i dekoracyjne czekoladki. Ważnym elementem naszych zajęć jest też zapoznawanie się z ciekawymi portalami, blogami, vlogami i korzystanie z różnych narzędzi internetowych do rozwijania i dzielenia się naszymi pasjami.

Zdarza się, że zawitają do nas goście specjalni. W poprzedniej edycji byli to m.in. amerykańska artystka i założycielka organizacji Plastic Pollution Coalition Dianna Cohen, która pokazała nam jak ważne jest dbanie o ekologię i co można zrobić z plastikowych toreb oraz przedstawiciel Wydawnictwa Bard, który opowiadał o tworzeniu i graniu w gry planszowe. Dbamy o różnorodność tematów i o to, by jak najbardziej odpowiadały potrzebom wszystkich uczestniczek.

warsztaty z Dianną Cohen

 

Nowy semestr, nowe kreatywne pomysły!

W tym semestrze postaramy się wspólnie poszukać odpowiedzieć na najbardziej nurtujące nas pytania: jaki własnoręcznie wykonany drobiazg możemy wręczyć w prezencie? Jak szybko i efektownie go zapakować? Jak stworzyć modne dodatki do mieszkania bez większych nakładów finansowych? A przede wszystkim: w jaki sposób sieć i narzędzia internetowe mogą pomóc w rozwijaniu naszych pasji i zainteresowań?

 

ażurowy abażur lampy

Pamiętaj, że kształt warsztatów zależy także od Ciebie! Jeśli masz ciekawe pomysły, interesują Cię konkretne zagadnienia lub posiadasz umiejętności, którymi możesz się podzielić – przyjdź do nas i wspólnie ustalimy jak dopasować Twoje propozycje do naszych zajęć.

 

Dołącz do nas

Zapraszamy do współtworzenia grupy wspierającej wzajemnie swoje kreatywne zapędy. Mile widziane są także osoby bez doświadczenia w projektach kreatywnych oraz wszystkie te panie, które zawsze chciały spróbować rękodzieła, ale nie miały motywacji 🙂

zajęcia technologiczne

 

Więcej informacji i relacje z wcześniejszych edycji znajdziesz zawsze w zakładce DIY Działaj! Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 10 października w godz. 17.00 – 19:00 – przyjdź i zabierz ze sobą mamę, siostrę, babcie, koleżankę z pracy czy uczelni 🙂 Terminy kolejnych spotkań znajdziesz w podstronie „Terminy zajęć DIY Działaj!” a także każdorazowo dostaniesz maila jak się przygotować na kolejne spotkanie, jeśli zapiszesz się do naszego newslettera.

Zapraszamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s