Mała książka, duże możliwości

Co zrobić aby długie zimowe wieczory nie były szare i nudne? Wystarczy przyjść do Arteteki i sięgnąć  po pozycje z naszych zbiorów. Nudzić na pewno się nie można z książkami autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

W książce D.O.M.E.K Doskonałe okazy małych i efektownych konstrukcji odnajdziemy
35 niezwykłych, przedziwnych wręcz budowli. Każda z nich okazuje się być domem mieszkalnym. Do książki zostały bowiem wybrane projekty  najlepszych architektów z całego świata.

Ta niewielkich rozmiarów książka, kryje w sobie m.in.  „dom pod wiatr” z USA, „dom zygzak” z  Australii czy „niebieskie domki na dachu” z Holandii. Każdy z nich jest opisany w sposób przystępny i ciekawy dla małego czytelnika. Oprócz opisu budynku, jego ilustracji oraz oznaczenia lokalizacji, dowiadujemy się kto jest autorem projektu.

fot. Dominika Pytlowana

Drugą pozycją tych autorów, jaką można u nas poczytać, jest Co z Ciebie wyrośnie? Z książki dowiemy się czym zajmuje się wulkanizator, co straszy w bibliotece, a także jakie tajemnice skrywa tajemnicza klientka. Leksykon jest zbiorem najdziwniejszych, najoryginalniejszych i najzabawniejszych profesji i zawodów  świata.  Poprzez kolejne strony czytelnik zostaje zabrany w kolorową podróż, która jest tylko punktem wyjścia do dalszej zabawy. Mały czytelnik bez końca może snuć plany i marzenia o swoje przyszłości. Ponad to uzupełnieniem ksiązki jest strona internetowa, stworzona przez autorów, na której znajdziemy gry nawiązujące do jej treści.  W ten sposób  możemy stać się organizatorką szaf, kanalarzem, latarnikiem bądź zmierzyć się z zadaniami „nasłuchiwacza” kosmosu.

fot. Dominika Pytlowana

 

Wydawnictwa duetu Mizielińskich są pełne humoru, pomysłów oraz szalonych postaci, zachwycają piękną szatą graficzną. Nie tylko bawią i dostarczają rozrywki, ale przede wszystkim w ciekawy sposób uczą. Pokazują różnorodność świata, możliwości jakie nam daje i  bogactwa, które w sobie kryje. Ilustracje przypominające dziecięce rysunki stały się znakiem rozpoznawczym tych autorów.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze kryją nasze arteteczne zbiory zapraszamy na 3 piętro.

 

 

Dominika Pytlowana

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s