Nowości książkowe w Artetece

Styczeń to pracowity czas dla opracowujących zbiory bibliotekarzy. Do naszej agendy trafiło kilka ciekawych tytułów. Co nowego czeka na Was na artetecznych półkach?

Dla tych, którzy interesują się ilustracją i grafiką, przygotowaliśmy kilka ciekawych tytułów. Piękni XX-wieczni. Polscy projektanci graficy to książka traktująca o polskich ilustratorach i ich pracach. Przekrój polskiego projektowania graficznego – od twórców specjalizujących się w grafice wydawniczej, po projekty reklam.

fot. Kinga Więcławska

Z kolei Nie ma co się obrażać. Nowa polska ilustracja Patryka Mogilnickiego przedstawia młodych współczesnych polskich ilustratorów. Autor przedstawia 22 twórców. Na każdą część książki składa się autoportret rysownika, jego specjalizacja, artystyczna droga, pierwsze prace i publikacje czy wpływy, którymi kieruje się w procesie tworzenia. Co ciekawe, do książki został dołączony plakat narysowany wspólnie przez wszystkich artystów.

Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z ilustracją, sięgnijcie po Szkołę projektowania graficznego Davida Dabnera, Sandry Stewart i Erica Zempola. Dzięki niej poznacie podstawy kompozycji i koloru, najpopularniejsze programy graficzne oraz zasady obowiązujące przy projektowaniu grafik dla aplikacji mobilnych i komputerowych.

Arteteka WBP w Krakowie to miejsce do twórczego działania. Jeśli chcielibyście stworzyć grę komputerową, możecie spróbować swoich sił jako programista, dzięki publikacjom, jakie dla Was przygotowaliśmy. Kilka z nich dotyczy Unity – to darmowy silnik do tworzenia zaawansowanych gier komputerowych. Wykorzystali go twórcy takich hitów jak Fallout Shelter czy Pokemon GO. Nie trzeba mieć wielkiego budżetu, wystarczą dobre pomysły. Poznajcie najciekawsze projekty i przeczytajcie wywiady z twórcami, w tym także materiały poświęcone polskim studiom – 11bit  studios (autorzy This War of Mine czy Beat Cop)  i Wild Hog (odpowiedzialni za Shadow Warrior czy Juju).

To tylko niektóre z naszych nowości, po więcej zapraszamy do Arteteki.

Kinga Więcławska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s