Krakowski Czwartek Kryminalny po raz 50

Jak ten czas szybko leci. 19 kwietnia fani kryminałów spotkali się po raz 50 w ramach Krakowskiego Czwartku z Kryminałem. Spotkania są współorganizowane wraz z  Fundacją Promocji Kultury Urwany Film. Czwartkowe wydarzenie było podwójnym świętem, bowiem Fundacja obchodziła swoje 5 urodziny.

KRAKOWSKI CZWARTEK KRYMINALNY to cykl comiesięcznych spotkań z osobami , które na wielu płaszczyznach zawodowych zajmują się tematyką zbrodni – autorami powieści kryminalnych, scenarzystami filmów, pracownikami policji i laboratoriów kryminalistycznych. Od roku 2014 w Artetece gościliśmy m in. Marcina Wrońskiego, Michała Woźniakiewicza, Mariusza Hallnego, Marka Krajewskiego, Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza, Wojciecha Chmielarza, Mariusza Czubaja, Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego oraz wielu innych. Nie zabrakło również gości z zagranicy, o swoich książkach opowiadał m.in. izraelski pisarz Dror A. Mishani.

Podczas jubileuszowego spotkania gościliśmy Przemysława Borkowskiego, członka kabaretu Moralnego Niepokoju, autora powieści kryminalnych, m.in Hotel Zaświat, Gra w pochowanego, czy najnowszej jego książki Zakładnik, felietonistę, współautora tomiku wierszy. Ponadto, wystąpił w filmie Ryś, a regularnie możemy go oglądać w komediowo-politycznym serialu internetowym Ucho prezesa.

„Kacyki” można na żywo oglądać na bibliotecznym kanale YouToube, ponadto filmy dostępne są również zaraz po zakończonej transmisji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy jedynie zarezerwować czwartkowy wieczór i przyjść do Arteteki.

Zapraszamy na kolejne, 51 już spotkanie, które odbędzie się 30.05. Naszym gościem będzie Ryszard Ćwirlej, tegoroczny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść Tylko umarli wiedzą. Zapraszamy!

Dominika Pytlowana

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s