Podróż do tajemniczego miasteczka

Na naszym artetecznym blogu nie było jak dotąd wpisu dotyczącego komiksów dla dzieci. A szkoda! Wszak zbiór mamy pokaźny, od klasyków po interesujące nowości. Dziś postanowimy nadrobić zaległości. Zabieramy Was na wycieczkę do Kościska.

Główni bohaterowie komiksu, Karol i jego syn Max trafiają do małego miasteczka, tytułowego Kościska. Mężczyzna dostaje pracę w miejscowej bibliotece. Sama rozmowa kwalifikacyjna wygląda nietypowo. Prowadzi ją burmistrz w hełmie nurka.

kościsko kadr
fot. A. Szmajdzińska

To dopiero początek osobliwości, które czekają na bohaterów komiksu (i czytelników!).  Jak się okazuje, Kościsko to pierwsza miejscowość w całości zamieszkała przez postaci znane z mitologii słowiańskiej. Mamy tu więc Leszego, pana lasu; Południcę, złośliwego demona; wampiry i ponad trzystuletnie skrzaty. Bohaterowie, pozornie straszni, emanują niesamowitym poczuciem humoru i zwracają się do siebie współczesnym językiem, który w takim nietypowym połączeniu naprawdę się sprawdza.

kościsko kadr
fot, A. Szmajdzińska

Kościsko to komiks Karola „KaeRela” Kalinowskiego, który popularność zyskał dzięki współpracy z magazynem komiksowym „Produkt”. W charakterystyczny dla siebie sposób przedstawił świat i bohaterów. Kadry są bogate w szczegóły. Album został uzupełniony o szkice koncepcyjne postaci. Z pewnością spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Co ciekawe, album został nagrodzony w kategorii Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci w 2016 roku, na festiwalu literatury dla dzieci. Polecamy Kościsko, a jeśli komiks przypadnie Wam do gustu, sięgnijcie także po Łaumę, pozycję, która także znajduje się w naszych zbiorach.

Kinga Więcławska

kościsko kadr
fot. A. Szmajdzińska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s