Lato, lato, lato czeka….:)

Kolejny semestr warsztatów dla dzieci w Artetece dobiegł końca. To niewiarygodne, jak ten czas szybko leci. Dopiero co nasi bibliotekarze przygotowywali plany zajęć, szukali pomysłów i inspiracji.

Od marca do czerwca gościliśmy niespełna 60 grup dzieci i młodzieży. Staraliśmy się, aby każda z nich, począwszy od przedszkolaka po licealistę, znalazła dla siebie coś interesującego.

Wspólnie z Angeliną przedszkolaki odkrywały alternatywne sposoby tworzenia muzyki. Było dużo ruchu, hałasu, śmiechów, a wszystko zwieńczone koncertem na Bum Bum Rurkach. Podczas zajęć Ani dzieci przenosiły się w świat fotografii. Poznały nie tylko jej historię, tajniki, ale same na chwilę mogły poczuć się jak fotografowie, tworząc swoje dzieła przy użyciu tabletów i aplikacji do robienia zdjęć.

W arkana kodowania wtajemniczała Samanta. Po teoretycznym wstępie, o tym jak rozmawiać z komputerem, uczestnicy zajęć mogli zastosować nabytą wiedzę i spróbować swoich sił jako programiści. Krótkie film animowane powstały pod czujnym okiem Kingi, która to wprowadzała dzieci w świat animacji. Na kolejnych zajęciach prowadzonych przez Dominikę, dzieci poznały historię książki oraz stworzyły swoją opowieść korzystając z programu komputerowego.

W naszej ofercie znalazły się również zajęcia dla starszych dzieci i dla młodzieży. Z Anią uczestnicy zajęć poznawali świat mangi i pop artu, poprzez historyczne wprowadzenie oraz wskazanie różnic pomiędzy technikami, co zaowocowało pracami w mangowym stylu. Na kolejnych zajęciach również prowadzonych przez Anię, uczniowie za pomogą różnych technik i narzędzi poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą wykorzystania kolorów, oznaczania barw, a także rozkodowywaniu ich przez ludzi i maszyny. A co najważniejsze odkryli dlaczego w 2018 roku wszystko jest fioletowe.

Podstawy grafiki komputerowej poznali uczestnicy kolejnych warsztatów prowadzonych przez Samantę. Z wykorzystaniem tabletów graficznych stworzyli własne historie obrazkowe. Wspólnie z Tomaszem młodzież tworzyła poetycki kolaż oraz poznawała książki niekonwencjonalne podczas warsztatów z liberatury.

W minionym semestrze nie mogło zabraknąć zajęć z gier planszowych prowadzonych przez Maćka. Uczniowie poznali nie tylko historię gier, ale dowiedzieli się, dlaczego zabawa jest ważna w życiu człowieka oraz w praktyce wykorzystali zdobytą wiedzę grając w gry z artetecznych zbiorów.

Grać czy nie grać

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za wybranie Arteteki. Życzymy udanych wakacji, pełnych przygód i nie zapomnianych wrażeń oraz do zobaczenia w nowym semestrze na Rajskiej.

Dominika Pytlowana

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s