Następnym razem Park Jurajski zbudujemy z klocków LEGO

Widziałeś wszystkie części Parku Jurajskiego i sam z chęcią wypróbowałbyś swoich sił w starciu z wymarłą naturą (chociaż dokładnie wiesz, że nie miałbyś najmniejszych szans na przeżycie)? Trafiłeś w dobre miejsce, bo w grach nic nie może naprawdę Cię zranić… No, prawie nic.

LEGO: Jurassic World jest kolejną odsłoną serii gier wideo przeniesionych do kanciastego świata klocków. Tym razem w roli głównej wystąpią archeolodzy, poszukiwacze przygód, zagubieni turyści czy przedstawiciele rasy wymarłych – Velociraptory. Gra sprawdza się najlepiej w trybie kooperacyjnym, zachęcając graczy do poszukiwań, rozwiązywania zagadek i przede wszystkim współpracy.

LEGO
fot. M. Kozyra

Gra składa się z czterech dużych epizodów, z czego każdy z nich reprezentuje jeden film z serii Jurassic Park. Zobaczymy więc nie tylko bohaterów znanych z nakręconej przez Stevena Spielberga trylogii, ale również kultowe sceny, które rozpoznają nawet osoby, które nigdy wcześniej nie widziały przygód z dinozaurami na wielkim ekranie. Jednak tak jak każda gra z serii LEGO, adaptacja ta jest potraktowana z dużym dystansem i humorem. Nie zobaczymy więc żadnych brutalnych scen, ponieważ dinozaury zachowują się raczej jak niesforne zwierzątka domowe, które potrzebują nieco więcej dyscypliny.

Z tego powodu gra jest odpowiednia dla młodszych graczy, ale również dla osób, które będą po raz pierwszy mierzyć się z kontrolerem PlayStation. Mechanika gry w zasadzie ogranicza się do eksplorowania planszy i niszczenia jednej konstrukcji z klocków LEGO, żeby zbudować kolejną na jej miejscu. Gracz może również przeskakiwać pomiędzy postaciami, ponieważ każda z nich ma wyjątkową umiejętność, która może przydać się w danym momencie rozgrywki. Tak zaprojektowana mechanika może okazać się nużąca dla jednego gracza, jednak wszystko zmienia się, kiedy na kanapie obok nas zasiądzie druga osoba.

LEGO
fot. M. Kozyra

Na pierwszy rzut oka widać, że gra została bardzo starannie zaplanowana. Sceny, chociaż przekształcone, wiernie odwzorowują swój oryginał, nie zapominając jednak, że świat LEGO nie powinien być przez nikogo traktowany zbyt poważnie. Nie zabraknie również kultowego soundtracku i dialogów z filmów, które pomogą wprowadzić nas do Jurajskiego Świata. To właśnie połączenie parodystycznych scen z poważnymi głosami aktorów sprawa, że grę LEGO: Jurassic World możemy potraktować jako komentarz do filmów, hiperbolizujący zachowania bohaterów i podkreślający absurdalne zdarzenia, które sprawiają, że chce się krzyczeć „Nie tak to działa!”.

Gorąco zachęcamy do wspólnej rozgrywki i przypominamy, że w naszych zbiorach dostępne są również inne gry z serii LEGO: Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny 3 – Wojna Klonów, Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, Harry Potter lata 1-4, Batman 2: DC Super Heros, Marvel Super Heros.

LEGO
fot. M. Kozyra

Konsolę możecie zarezerwować z jednodniowym wyprzedzeniem, na miejscu i telefonicznie (12 37 52 140).

Magda Kozyra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s