Inspektor Tusz- zakładaj okulary i zgaduj! #gramywarte

Kojarzycie gry, w których rysujecie na zadany temat a gracze muszą odgadnąć hasło? Tak, to kalambury, nic zaskakującego.  A gdybyśmy powiedzieli, że rysujący nie widzi tuszu? Albo zgadujący? Albo.. żaden z graczy? Brzmi ciekawie! Zmalujmy więc coś z Inspektorem Tuszem.

Kalambury świetnie sprawdzają się w każdej grupie wiekowej. Chętnie grają w nie zarówno dorośli, jak i dzieci.  Inspektor Tusz to gra oparta właśnie na kalamburach. To, co wyróżnia ją spośród innych, to kilka elementów, które urozmaicają rozgrywkę, ale o tym za chwilę.

Ekwipunek Inspektora

W pudełku znajdziemy 200 dwustronnych kart z hasłami, klepsydrę do odmierzania czasu, żetony mikrofilmów, czyli nasze punkty zwycięstwa, 6 aktówek graczy i najważniejsze 6 par okularów dla graczy, 1 żółty pisak i kostkę.

Inspektor Tusz komponenty
fot. A. Szmajdzińska

Jak grać

Dla każdego gracza wydzielamy 10 punktów zwycięstwa i wrzucamy je do wspólnej puli.  Rozdajemy graczom po jednej parze okularów i przygotowujemy kartkę, na której będziemy rysować.  Pierwszy gracz wybiera kartę z hasłem i nim zacznie nam je przedstawiać rzuca kostką.  W zależności od tego co wypadnie na kostce okulary zakłada rysujący, tylko odgadujący albo wszyscy.  Co się stanie jeśli na nos gracza trafią okulary z czerwonymi szkłami? Nie widzi tuszu żółtego pisaka, przyznajcie że to spore utrudnienie gdy trzeba odgadnąć co jest rysowane ;). Punkty otrzymuje gracz, który zgadnie hasło.

Dzięki zastosowaniu pisaka i okularów gra oparta na znanej mechanice kalamburów nabiera świeżości. Prosty pomysł i pomysłowa realizacja to gwarancja sukcesu.  Gra wymaga skupienia, gdy śledzi się tylko ruch pisaka i nie ma śladu atramentu. Świetnie sprawdza się wśród dzieci, które szybko łapią zasady . To też świetna gra, która  zintegruje każdą grupę. Co ciekawe, odnajdziemy w niej także walor edukacyjny, poza wyzwaniami plastycznymi jakie stoją przed graczami, czy wspinaniem się na wyżyny kreatywności, hasła na kartach są w języku polskim, jak i angielskim. Warto podszkolić język przed wakacyjnymi wojażami 😉

Inspektor Tusz podsumowanie

Kinga Więcławska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s