Superbohaterskie pojedynki #gramywarte

Wakacje w Artetece WBP w Krakowie upłynęły w tym roku pod znakiem komiksu. Wspólnie stworzyliśmy własne historie i poznaliśmy początki superbohaterów.  Dziś na naszym blogu sprawdzimy naszą komiksową wiedzę i zagramy w Cardline Marvel.

Pudełko pełne… superbohaterów!

Pudełko zawiera 110 kart z postaciami znanymi z kart komiksów Marvela. Na awersie karty mamy imiona lub pseudonimy postaci i ich wizerunki. Karty występują w dwóch kolorach – niebieskie, czyli superbohaterowie, i czerwone, czyli superzłoczyńcy. Na odwrocie karty przedstawione są 3 cechy postaci: siła, inteligencja, walka.

Cardline Marvel
fot. D. Pytlowana

Jak grać?

Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze decydują, która z cech będzie brana pod uwagę podczas gry. Każdy z uczestników otrzymuje po 4 karty. Układają je przed sobą cechami do dołu. Resztę talii należy potasować i stworzyć stos dobierania. Wierzchnią kartę ze stosu kładziemy na środku. Możemy rozpocząć grę.

Cardline Marvel
fot. D. Pytlowana

Pierwszy gracz dokłada jedną ze swoich kart, decydując czy wartość cechy postaci jest niższa lub wyższa. Następnie gracze odwracają kartę i sprawdzają czy została zagrana prawidłowo. Jeśli gracz się pomylił odrzuca dołożoną kartę do pudełka i dobiera nową. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kart.

Karty Cardline Marvel
fot. D. Pytlowana

Dla kogo?

Jak widzicie, gra jest bardzo prosta. Świetnie sprawdzi się jako rozgrzewka czy przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi tytułami. Z pewnością najlepiej będą bawić się fani komiksów superbohaterskich, ale nie tylko. W talii pojawiają się postaci takie jak członkowie grupy Avengers czy Strażników Galaktyki, ale także mniej znani, jak Hrabia Nefaria, Hogun czy Giant-Man. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o komiksach wydanych przez Marvel zachęcamy do przeczytania naszego wpisu dotyczącego albumu  75 Years of Marvel Comics. From the Golden Age to the Silver Screen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s