Nie taka kreska straszna, jak ją malują- nowe zajęcia w Artetece

Już w samej nazwie „Arteteka” kryje się sztuka. Na trzech piętrach najmłodszej części Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie  można odnaleźć różne jej formy. Nasze zbiory stały się inspiracją do stworzenia nowych zajęć o sztuce.

Tytuł zajęć Zróbmy razem arcydziełozabawy ze sztuką ( zajęcia dla grup przedszkolnych oraz klas I-III szkoły podstawowej), zaczerpnięty został z jednego z egzemplarzy  zbiorów Arteteki  Zróbmy sobie arcydzieło Marion Deuchars.  Książka pełna jest pomysłów, ćwiczeń a także informacji wciągających czytelnika w świat sztuki. Twórcze zadania inspirowane są dorobkiem wielkich artystów, począwszy od Leonardo da Vinci, poprzez Pablo Picassa,  Vincenta van Goga aż po Andy’ego Warhola, Jacksona Pollocka. Początkujący artyści mogą się nie tylko nimi zainspirować, ale także poznać różne techniki artystyczne oraz historię sztuki, jednocześnie rozwijając kreatywność i wyobraźnię.

Wprowadzenie w świat sztuki odbywa się już po przekroczeniu drzwi Arteteki, gdyż naszą siedzibą  jest Małopolski Ogród Sztuki. Uczestnicy warsztatów poznają nie tylko naszą bibliotekę, ale również ciekawą historię budynku MOSu.

Podczas warsztatów dzieci dowiadują się czym jest sztuka i kto może ją tworzyć.  Wspólnie z prowadzącym zastanawiają się czym jest światło i cień w sztuce oraz jak budować scenę.
A także czy kreska może być ciekawa? Ponad to śledzą jak techniki malarskie zmieniały się na przestrzeni wieków oraz jak rozwój techniki, cyfryzacja  wpłynęły na tworzenie sztuki.

Następnie rozwijają swoją  wyobraźnię, tworząc własne dzieło wokół prostych form geometrycznych. Twórcza pracę umila   muzyka pochodząca z otwartych zasobów.

Nasi mali artyści wykazują się nie lada pomysłowością, o czym przekonać się można przeglądając naszą galerię zdjęć.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s