Wspólna nauka języków obcych Rosetta Stone

Zapraszamy serdecznie do korzystania z najnowszej pozycji w kolekcji baz i narzędzi firmy EBSCO – programu do nauki języków obcych Rosetta Stone. Rosetta Stone przyda się i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem, jak i tym którzy chcą odświeżyć sobie nabyte wcześniej umiejętności.

Rosetta Stone daje dostęp do pięćdziesięciogodzinnych kursów nauki kilkudziesięciu języków, w tym francuskiego, angielskiego brytyjskiego i amerykańskiego, chińskiego, koreańskiego i wielu innych. Program jest prosty w obsłudze, choć wymaga od użytkownika przynajmniej podstawowej znajomości języka obcego – obsługa strony dostępna jest w kilku językach, ale nie ma niestety wśród nich polskiego.

Dostęp zdalny, a także link do bazy danych, jest możliwy po zalogowaniu się na stronie. Hasło i login każdy czytelnik znajdzie na swoim koncie bibliotecznym, w zakładce Dane Osobowe, w polu Agendy.

http://search.ebscohost.com/

Jak zacząć naukę?

Na początku użytkownika powita ekran logowania:

Ekran logowania Rosety

Przy pierwszym użyciu należy utworzyć konto, logując się przy użyciu wybranego hasła i emaila. W prawy górnym rogu ekranu użytkownik znajdzie języki, w jakich dostępna jest obsługa Rosetta Stone. Standardowym językiem jest angielski.Po wpisaniu adresu email jako naszej nazwy użytkownika oraz hasła dostępnego na koncie bibliotecznym, użytkownik wybiera język, jakiego chciałby się uczyć w danej sesji. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje ekran startowy Rosetta Stone.

Aby zacząć kurs, należy kliknąć link „Launch Rosetta Stone Language Lessons Version 3”Pierwszym ekranem, jaki zobaczy użytkownik, będzie test systemu. Użytkowanie kursu jest możliwe tylko po włączeniu wtyczki Adobe Flash Player.

Czytali dla Ciebie…

Kolejnym krokiem będzie sprecyzowanie, jaki typ głosu najbardziej odpowiada głosowi uczącego się. Rosetta Stone proponuje do wyboru trzy opcje: dorosły mężczyzna, dorosła kobieta i dziecko. Ten element służy później ćwiczeniom posługującym się narzędziami rozpoznawania mowy.

Następnie, Rosetta Stone ponownie pyta użytkownika, jakiego języka i na jakim poziomie zaawansowania chciałby się uczyć w wybranej sesji.

Odpowiedni alfabet dla każdego języka

Program daje użytkownikowi opcję wyboru precyzyjnego rodzaju kursu. Przy językach posługujących się innym alfabetem niż łaciński istnieje tez opcja wyboru wyświetlania tekstu ćwiczeń-w alfabecie łacińskim lub przynależącym do danego języka (na poniższym zrzucie ekranu przedstawione są opcje dla języka japońskiego).

Po wyborze typu kursu użytkownik zobaczy krótką prezentację wprowadzająca do programu.

Po prezentacji pokaże się okno wyboru typu mikrofonu. Jeśli użytkownik nie ma dostępu do narzędzi rejestrujących dźwięk, może wybrać opcję „Continue without speech for this session”.

Po tych wszystkich przygotowaniach, użytkownik może już korzystać z kursu i jego różnorodnych ćwiczeń. Zrzuty ekranu przykładowych ćwiczeń pochodzą z kursów języka japońskiego i angielskiego.

Użytkownik może w dowolnym momencie przerwać naukę i wylogować się z kursu. Po wylogowaniu powróci do ekranu startowego.

Rosetta Stone jest przydatnym narzędziem z ćwiczeniami skonstruowanymi jak logiczne zagadki. Dzięki niezbędnej w nauce powtarzalności użytkownikowi utrwalają się zasady języka, a dzięki różnorodności ćwiczeń powtarzalność nie nuży. Z programu można korzystać w ramach testowego dostępu od maja do  końca lipca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do nauki i zabawy!

Good luck, and may the odds be ever in your favor!

Marcelina Czekaj

 

2 myśli w temacie “Wspólna nauka języków obcych Rosetta Stone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s