Wakacje na Rajskiej

Wakacje są w bibliotece szczególnym czasem. Podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży chcieliśmy, by królowała zabawa, ale z delikatnie przemyconą wiedzą. Jakie atrakcje czekały na uczestników tego lata?

Trzy kadry to już komiks

Podczas tegorocznych wakacji przenieśliśmy się w świat polskiego komiksu. Poznaliśmy jego historię oraz dowiedzieliśmy się czemu szalony Grześ jest tak ważny.  Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały w praktyce, tworząc unikatowe komiksowe plecaki oraz ziny z własnym komiksem.

Improwizacje z Feralnymi

Na adeptów sztuki teatralnej czekało wiele zadań podczas warsztatów z improwizacji, a efektem było krótkie przedstawienie o zabarwieniu ekologicznym. Tradycyjne malowanie na szkle połączone z prezentacją kultury podhalańskiej to kolejna z atrakcji jakie czekały na Rajskiej.

Wakacje na Rajskiej. Z Rajską w Polskę

W tym roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie realizowany był projekt Wakacje na Rajskiej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była Polska. Uczestnicy warsztatów wyruszyli w ekscytującą podróż dookoła naszego kraju, odkrywając jego uroki.  Jak się okazuje, nawet w trakcie wakacji można nauczyć się czegoś nowego. Podczas zajęć  Wakacyjny robot  dzieci zaznajomiły się z interaktywnymi robotami edukacyjnymi. Poprzez powiązane z nimi aplikacje mobilne odkryły świat nowych technologii.  Samodzielnie skonstruowali roboty, do tworzenia których wykorzystały szczoteczki i plastikowe kubki. Z pewnością roboty umiliły niejedną wakacyjną podróż.

Co zrobić gdy plan podróży się zgubi, kartki z przewodnika ktoś powyrywał i na dodatek ukradł mapę? Z tymi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy gry bibliotecznej Za Babią Górą, za rzeką Wisłą w podróży po Polsce. Podczas rozgrywki musieli pomóc zagubionemu podróżnikowi dotrzeć na wymarzone wakacje.

Biblioteka pełna duchów

Na ostatnich warsztatach Rajską opanowały duchy a na dzieci czekała najprawdziwsza Biała Dama. Młodzi rycerze i damy dworu rozwiązywali zagadki , za sprawą aplikacji mobilnych zwiedzali zamek w Kórniku. Na koniec uczestnicy stworzyli swoje tarcze z herbem.

 

 

Dziękujemy, że kolejne wakacje spędziliście z nami:)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s