Wojownicy Wyobraźni – Role Playing Games w Artetece

Wielu z naszych użytkowników przychodzi do Arteteki po to, aby popracować bądź skorzystać z pokaźnych zbiorów komiksów, ale są i tacy, którzy chcą przeżyć przygodę w swojej wyobraźni! Z pomocą przychodzi nasza na razie niewielka, ale stale rozwijająca się, kolekcji gier wyobraźni, czyli Role Playing Games. W tym wpisie przybliżmy Wam nasze podręczniki i mamy nadzieje, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie.

Na początku chcielibyśmy wyjaśnić, że gry fabularne to zabawa wyobraźnią. Jak podaje podręcznik do gry Neuroshima, „Grupa ludzi spotyka się na kilka godzin, by z pomocą zawartych w podręczniku wskazówek wcielić się w wybrane postacie. Spotkanie takie nazywa się sesją. Jeden ze zgromadzonych, Mistrz Gry (MG) odpowiedzialny jest za prowadzenie spotkania”. W grach fabularnych nie ma wygranych i przegranych – gracze realizują swoje indywidualne cele, bądź starają się osiągnąć cel wspólny dla całej drużyny, ale często większa satysfakcję niż wykonanie zadania daje wspólnie spędzony czas i dobra zabawa. Jednym z elementów gier RPG są kości – wielościenne, często zdobione. Wynik rzutu decyduje o powodzeniu działań podejmowanych przez uczestników.

Dungeons & Dragons – Przewodnik Mistrza Podziemi

Wielbiciele klasycznej high fantasy spod znaku sword & sorcery odnajdą się w świecie Dungeons & Dragons, gdzie czekają na nich epickie przygody w Faerunie, świecie wypełnionym potężną magią do okiełznania, przerażającymi potworami do eksplorowania i pradawnymi ruinami do zwiedzania (i złupienia). W podręczniku znajdziecie instrukcje dla mistrza podziemi, przykłady rozgrywek i porady odnośnie pracy z graczami. Warto sięgnąć po ten tytuł, uważany za prekursora nowoczesnych gier RPG.

D&D 3,5 Zapomniane Krainy – Podmrok

W naszych zbiorach znajdują się też dodatkowe książki i przygody, takie jak Podmrok. Dodatek do Dungeons & Dragons pozwoli eksplorować jedną z najbardziej tajemniczych Zapomnianych Krain – Podmrok. Umożliwia mistrzowi wprowadzenie do przygody w podziemnych korytarzach, ciągnących się kilometrami pod Faerunem. Podmrok kusi żądnych emocji graczy, oferując im mroczne tajemnice do odkrycia i walkę z legendarnymi fantastycznymi istotami.

Warhammer Fantasy Rolepay 2 ed.

Dla fanów mroku i czarnego humoru idealnie nada się posępny świat Warhammera. Niezależnie od tego, czy gracz chciałby walczyć z wyznawcami czterech bogów chaosu, czy też zasilić ich szeregi, będzie się dobrze bawić. Podobnie jak podręcznik mistrza podziemi do gry Dungeons & Dragons (znanej jako D&D bądź DND), tom ten stanowi wprowadzenie zarówno do świata, jak i do sposobu prowadzenia rozgrywki i przygody.

Warhammer Fantasy Role Play – Popioły Middenheim

Popioły Middenheim to przygoda do gry Warhammer, pierwsza część epickiej kampanii Ścieżki Przeklętych. Na graczy czekają spiski, intrygi i eksploracja miasta Middenheim, jednego z największych miast Imperium.

Cyberpunk 2020

Jeśli fascynuje Was retrofuturologia, Cyberpunk 2020 to system dla Was. Odsłonięte obwody, migające diody, neony i wszechobecny połysk chromu – jeśli czujecie, że to styl dla Was, będziecie zachwyceni Cyberpunkiem 2020 – bo w tym świecie styl jest wszystkim.

Neuroshima 1.5

Jeśli wolicie klimat postapokaliptyczny, mamy dla Was Neuroshimę 1.5. Jak mogłoby wyglądać życie w świecie będącym krzyżówką Mad Maxa oraz Terminatora, wypełnionym ruinami, zbuntowanymi maszynami i codzienną walka o przetrwanie?

Mamy nadzieję, że któryś z naszych podręczników bądź dodatków posłuży zarówno doświadczonym graczom za inspirację, jak i początkującym za wstęp do fascynujących przygód w krainie wyobraźni.

Marcelina Czekaj

Jedna myśl w temacie “Wojownicy Wyobraźni – Role Playing Games w Artetece

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s