Sprawy organizacyjne


Jak się zapisać?

Jeśli chcesz dołączyć do aktualnej edycji warsztatów DIY Działaj! Kliknij w poniższy link i uzupełnij swoje dane kontaktowe:

zapisz się do newslettera DIY Działaj!

Czy zajęcia są płatne?

Nie, udział w zajęciach jest całkowicie darmowy! Jedyne koszty jakie czasami wchodzę w grę to potrzeba przyniesienia niektórych własnych materiałów, ale główną ideą warsztatów jest recykling i wykorzystywanie tego co ma się pod ręką.

 

Kto prowadzi zajęcia?

Warsztaty koordynuje  Ania, zatrudniona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, pasjonatka majsterkowania i upiększania rzeczywistości 🙂 Jednak w założeniach grupy nie ma prowadzącej, każdy może być ekspertem, może się wypowiedzieć i podzielić swoimi umiejętnościami!

Pamiętaj, że kształt warsztatów zależy także od Ciebie! Jeśli masz ciekawe pomysły, interesują Cię konkretne zagadnienia lub posiadasz umiejętności, którymi możesz się podzielić – przyjdź do nas i wspólnie ustalimy jak dopasować Twoje propozycje do naszych zajęć.

 

Nie wiem jeszcze, czy będę mogła wziąć udział we wszystkich zajęciach, ale bardzo interesuje mnie jeden konkretny temat. Czy mogę zapisać się na konkretny termin?

Warsztaty odbywają się cyklicznie co drugi wtorek, zawsze w godzinach 17-19. Szczegółowe informacje na temat terminów spotkań są już dostępne na naszym blogu w zakładce „Terminy zajęć DIY Działaj!” (dokładny link: https://dzialajwarte.wordpress.com/zajecia-diy-dzialaj/terminy-zajec-diy-dzialaj/). Zależy nam na tym, żeby stworzyć stałą grupę uczestniczek, które wymieniają się doświadczeniami i dzielą zainteresowania.

Pierwsze zajęcia nowego semestru zawsze mają charakter otwarty: można po prostu przyjść i zobaczyć jak działamy, a podczas spotkania zdecydować się na zapisanie do stałej grupy. W ciągu roku organizujemy także takie otwarte warsztaty przy różnych okazjach, takich jak Międzynarodowy Dzień Kobiet czy Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Ogłoszenia o takich wydarzeniach znajdziesz w aktualnościach na naszym blogu.

 

Czy mogę przyprowadzić ze sobą córkę/mamę/koleżankę z pracy?

Tak, zawsze we wrześniu i marcu rozpoczynamy nowy semestr zajęć i otwieramy nabór do grupy, która potem spotyka się w stałym składzie. Nie wyklucza to możliwości dołączenia w dowolnym momencie cyklu, niemniej najbardziej nam zależy na regularnych uczestniczkach. Pamiętaj, żeby powiadomić osobę, którą zabierasz ze sobą o potrzebnych materiałach!

 

Nie mam jeszcze 18 lat, skończę dopiero za rok. Czy to oznacza, że nie mogę brać udziału w zajęciach?

Oferta „DIY Działaj” jest skierowana przede wszystkim do dorosłych kobiet i dziewczyn, które chcą rozwijać swoje kreatywne zapędy. Zajęcia odbywają się w Artetece, gdzie samodzielnie mogą przebywać osoby, które ukończyły min. 13 lat i takie osoby mogą bez przeszkód brać udział w spotkaniach. Trzeba też pamiętać, że warunkiem udziału jest podpisanie zgody na udzielenie praw do publikacji wizerunku, którą w przypadku nieletnich muszą podpisać rodzice.

Dla dzieci i młodzieży biblioteka przewiduje osobną ofertę warsztatową, z której również można korzystać bezpłatnie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.rajska.info .

 

Czy w zajęciach mogą brać udział dziewczyny 50+?

Tak, jak najbardziej! Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich kreatywnych osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę technologiczną oraz chcą podzielić się z innymi swoim doświadczeniem, dlatego chętnie posłuchamy rad bardziej doświadczonych koleżanek. Niezależnie od wieku, żeby zapisać się do grupy wystarczy zadeklarować chęć udziału w spotkaniach i podać nam osobisty adres mailowy, za pomocą którego kontaktujemy się z uczestniczkami.

 

Czy konieczny jest adres e-mail? Jakie są wymagania wstępne do udziału w zajęciach?

Do udziału niezbędny jest aktywny adres mailowy oraz podpisane oświadczenie o zgodzie na publikację wizerunku (formularz możesz pobrać tutaj lub podpisać go na miejscu). Za pomocą adresu mailowego kontaktujemy się w sprawie każdych kolejnych zajęć: czy potrzeba coś przynieść, czy są jakieś zmiany lub dodatkowe informacje niezbędne do udziału w spotkaniu. Podczas zajęć często robimy zdjęcia lub nagrywamy materiały wideo, którymi chciałybyśmy pochwalić się w naszych materiałach promocyjnych. Efekty wcześniejszych edycji możesz zobaczyć na blogu.

Biorąc udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę, wyrażasz również zgodę na warunki przedstawione w Regulaminie Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (możesz się z nim zapoznać tu). Żeby korzystać z Arteteki WBP musisz też posiadać kartę biblioteczną – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości na I piętrze Arteteki WBP w Krakowie lub w budynku głównym biblioteki. Więcej informacji na temat karty znajdziesz w sekcji Jak zapisać się do Biblioteki?

 

Czy w zajęciach mogą brać udział mężczyźni?

Oferta jest skierowana w szczególności do kobiet i dziewczyn, ale jeżeli jesteś zapalonym majsterkowiczem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych technologii – przyjdź! 🙂

 


Informacje dodatkowe:

Przed zajęciami:

Warto w domu sprawdzać aktualności pojawiające się na tej stronie. W razie zmiany miejsca zajęć lub ich terminu, takie informacje będą pojawiały się na blogu lub zostaną rozesłane mailowo. Również informacje o potrzebie przyniesienia na kolejne zajęcia konkretnych materiałów z domu jak np. igły, nici, pudełka po zapałkach, mleku itp.

W trakcie zajęć:

DIY Działaj są warsztatami, na których każdy może być ekspertem, może się wypowiedzieć i podzielić swoimi umiejętnościami! Element wymagany: dobry humor i pozytywne nastawienie.

Po zajęciach:

Zajrzyj na bloga, ukaże się tam relacja z zajęć, sfotografowane efekty pracy, a także informacje co będziemy robić za dwa tygodnie i jak należy się przygotować.