Odjazdowy Bibliotekarz i Święto Cykliczne w Krakowie 2016

W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz – coroczna ogólnopolska impreza, na którą w Krakowie zaprosiła Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Krowoderska Biblioteka Publiczna w Krakowie, Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie, Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Krakowie dołączył się do przejazdu Święta Cyklicznego w Krakowie.

Grupa rowerzystów w pomarańczowych koszulkach z logo Odjazdowego stawiła się pod Tauron Areną w Krakowie o godzinie 12.00, witając się z przybyłą wcześniej grupą. O godzinie 12.15 wspólnie wyruszyliśmy w trasę na stadion „KS” Wanda w Nowej Hucie.

Po dotarciu na miejsce były gry, konkursy, można było porzucać frisbee i zagrać w badmintona. Dorośli i dzieci mogli wziąć udział w konkursie „regałowym” i sprawdzić się w roli bibliotekarza (-cyklisty) układając książki na półkach w kolejności alfabetycznej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dużo zagadek. Można było się też sprawdzić w konkursie z cytatami, zrobić balonowe zwierzątka, oraz wziąć udział w slalomie z książką na głowie. Z Do wygrania w Odjazdowych konkursach były atrakcyjne nagrody: między innymi sakwy rowerowe, kaski, bidony, dzwonki, światełka i zapięcia rowerowe.

Dodatkową atrakcją dla dzieci (i nie tylko 😉 ) było stanowisko malowania twarzy.

Oto fotorelacja z tego dnia:

FOT. RADOSŁAW KURZEJA, PAULINA KNAPIK, ILONA KABUS-KUSYK

Zapraszamy za rok!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s